Breed🐣

Gen Transferi (Gene Transfer)

Her Owloper, vücut kısımlarını belirleyen genetik yapıya sahiptir ve üreme sırasında bunları yavrularına (Owloper Baby) aktarır.
Üreme sırasında Owloper Baby genlerinin %70'ini evebeynlerinden alırken %30'luk kısım için Owloper’in arka planında çalışan yapay zeka sayesinde sürpriz yeni GEN’ler yaratılarak evebeynlerine benzeyen ancak bir birinden benzersiz Owloper Baby’ler elde etme imkanına sahip olursunuz.

Çiftleştirme Süreci (Breeding Process)

Çiftleştirmeye başlamak için, çiftleştirilecek iki adet Owloper'lar 'Owloper Incubator' 'da seçilir çiftleştirme için gerekli olan $OWL kullanarak bir çift Owloper'dan Owloper Baby elde edilir.
Oyuncular, çiftleştirme gereksinimleri karşılandığı sürece Owloper Baby'i herhangi bir zamanda üretebilir. Her üreme faaliyeti bir blok zinciri işlemi oluşturur ve işlem blok zincirinde başarıyla onaylandıktan sonra üreme tamamlanır.
Oyuncular kendi Owloper'larını kullanarak çiftler oluşturabileceği gibi diğer oyuncuların 'Owloper Incubator' de çiftleştirmek üzere kiraya bıraktıkları Owloper'ları çiftleştirmede kullanmak için $OWL kullanarak kiralayıp çiftleştirebilirler. Bu özellik oyunculara yeni nesil bir sosyalleşme imkanı sağlarken, oyuna başlamak için ilk yatırım maliyetinin düşük olması imkanını da sağlar. Owloper Baby kiralayarak yapılan çiftleştirmelerde Owloper Baby yumurtasına kiralayan taraf sahip olur. Owloper Baby'sini kiralayan taraf kiralamaya koyarken koyduğu bedel karşılığında $OWL kazanmış olur ancak kendisi çiftleştirmiş gibi çiftleştirme sayacı artmış olur.
Oyuncu ister kendi Owloper'larından çiftler ile isterse de kiralama yolu ile oluşturduğu çiftler sonucunda Owloper Egg elde ederek çiftleşme gerçekleşir.
Oyuncular isterlerse Owloper Egg'lerinin Owloper Baby olmasını beklerler yada OWL Egg'lerini pazar yerinde satabilirler. (Kuluçka periodunda satılmayan yumurtalar pazar yerinden otomatik olarak kaldırılır ve doğarak yumurta sahibinin cüzdanına yansır.)

Kuluçka Süresi

Çiftleşme sonrası elde edilen Owloper Egg'ler Owloper'ınızın kaçıncı doğumu olduğuna göre kuluçka süresi boyunca 1 ila 9 gün boyunca yumurta olarak kalır.
Kaçıncı Doğum
Gün
1.
1
2.
3
3.
5
4.
7
5.
9

Çiftleştirme Maliyeti (Breeding Cost)

Çiftleştirme maliyeti her çiftleştirmede belirli miktar katlanarak artar ve çiftleştirmede kullanılan her Owloper için kaç defa çifteleştirildiğine göre ayrı ayrı hesaplanarak toplam çiftleştirme maliyeti elde edilir. Çiftleştirme sırasında çiftleştirme maliyeti olarak $OWLkullanılır.
Çiftleştirme maliyeti: 75 $OWL
Kaçıncı Doğum
Maliyet
1.
1x
2.
3x
3.
5x
4.
7x
5.
9x

Çiftleştirme Şansı (Breeding Chance)

Çiftleştirme sırasında kaçıncı doğum olduğuna göre çiftleştirme başarı şansı devreye girer. Çiftleştirilen Owloper'lardan şansı en yüksek olan Owloper baz alınır. Aşağıdaki tabloda başarılı doğum şansı gösterilmiştir.
Kaçıncı Doğum
Başarı Şansı
1.
100
2.
90
3.
80
4.
70
5.
60

Arz Kontrolü (Supply Control)

Her Owloper beş defaya kadar çiftleştirilebilir. Bundan sonra, artık çiftleştirmek için uygun değildir.
Owloper NFT'lerin çiftleştirilerek elde edilecek toplam Owloper Baby sayısı 5555 adettir.
Beş defadan daha fazla çiftleştirmenin tek istisnası Owloper Game evrenine yeni bir NFT koleksiyonu eklendiğinde o koleksiyondan Owloper Baby ırkı doğabilmesini sağlamak için her yeni NFT koleksiyonu için olmak üzere 3 defa daha çiftleştirilebilir.